Pomáhame

Humanitárna organizácia ADRA

Pomáhať nás jednoducho baví… Aj preto sme sa zapojili do pomoci organizácii ADRA, ktorá pomáha prostredníctvom siete dobrovoľníkov, humanitárnou pomocou, vzdelávaním, ale napríklad aj vytvorením zdrojov obživy ľuďom, ktorí sa ocitli bez strechy nad hlavou alebo bez prostriedkov. Tentokrát naša pomoc smerovala z oblasti, ktorej rozumieme veľmi dobre a SME V NEJ SKVELÍ - z našej sklárskej divízie. V rukách našich sklárskych majstrov vznikli krásne sklenené trofeje ako ocenenie športovcov, ktorí bežali, zvíťazili a svojou účasťou podporili charitatívnu akciu Adrabeh 2022. Výťažok z tejto akcie bude využitý na podporu dobrovoľníctva, respektíve pomoc osamelým ľuďom.

ParaCENTRUM Fenix

Sme pre každú dobrosť, preto sme sa rozhodli tentoraz podporiť organizáciu ParaCENTRUM Fenix, ktorá pomáha ľuďom po poškodení miechy a ich blízkym pri návrate do aktívneho života. Uľahčuje im prechod z inštitucionálnej starostlivosti do domáceho prostredia, udržuje a rozvíja ich zvyškový potenciál, podporuje sebestačnosť, pomáha akceptovať novú životnú situáciu a udržuje a rozvíja sociálne zručnosti. A nielen to. Pre vozíčkarov a ich podporovateľov organizuje aj celý rad spoločenských či športových aktivít plných zábavy a pospolitosti.

 

Hudobný festival Znojmo

Nielen, že sme športovci telom i dušou, ale radi podporujeme aj skvelé kultúrne zážitky. Jedným z nich je aj Hudobný festival Znojmo 2022. Tento rok ide už o 18. ročník s poetickým titulom „Anjeli strážni a návraty domov“.

Priateľská nálada letného historického mesta v kombinácii so špičkovými interpretmi a miestnymi vínami robí z Hudobného festivalu Znojmo nezabudnuteľnú udalosť. Akcia sa zameriava predovšetkým na klasickú hudbu, ale aj na cimbalovú muziku, jazz a originálne crossoverové programy. Mnoho podujatí vzniká priamo na mieru festivalu a nie sú inde k videniu.

Ak zavítate v čase festivalu do Znojma, určite si nenechajte ujsť tento skvelý kultúrny zážitok.

 

 

Omaľovánky prvej pomoci

Asi to máme všetci rovnako – zdravie je pre nás „až“ na prvom mieste. Preto sme radi podporili jeden z projektov Českého červeného kríža – MAĽOVANKY PRVEJ POMOCI. Páčila sa nám myšlienka prepojenia detskej zábavy s nevtieravou formou poučenia.

Deti sa tak pri svojej obľúbenej činnosti – vymaľovávaní – zoznámia s tým, čo robiť v situáciách, keď ich, či ich kamaráta stretne nejaká nepríjemná situácia, pri ktorej je ohrozené ich zdravie alebo, v tom najhoršom prípade, aj život. Jednotlivé „omaľovávacie“ stránky radia napríklad ako na krvácanie z nosa, odreninu, omrzlinu, popáleninu, úpal, podvrtnutý členok ... alebo napríklad koho pri úraze telefonicky privolať.

Rady sú to praktické a pre deti ľahko zapamätateľné. Tak príjemnú zábavu aj poučenie!

 

Brožúrka „POZOR, DROGY!“

Jedným zo závažných negatívnych fenoménov, ktorý v súčasnosti ohrozuje deti a mládež, je zneužívanie návykových látok. Hoci sa drogovej problematike venuje veľa pozornosti, stále zostáva dosť a dosť priestoru na ďalšie preventívne akcie.

Sme radi, že sme mohli finančne podporiť vznik relatívne útlej, ale o to dôležitejšej brožúrky „POZOR, DROGY!“, na ktorej vzniku sa podieľala International Police Association, sekcia Česká republika (IPA).

Brožúrka je určená rodičom, súrodencom, ale aj všetkým, ktorí pracujú s deťmi.

Prajeme Vám aj všetkým Vašim najbližším a známym, aby ste nikdy podobnú brožúrku nepotrebovali.

 

Znojmo Knights

Podporujeme šport aj na regionálnej úrovni. Preto sme sa rozhodli finančne podporiť aj tím amerického futbalu Znojmo Knights.

Najprv bol pre hráčov americký futbal skôr zábavou a zvedavosťou. Postupne sa však prebojovali až do najvyššej rakúskej ligy AFL, považovanej za jednu z najlepších v Európe!

Iste, nie všetky obdobia boli pre klub jednoduché, ale o to väčšiu radosť máme z ich cesty nahor, ktorá je lemovaná mnohými úspechmi. Je to ďalší dôkaz toho, že zapálenie a zmysel pre fair play zohrávajú dôležitú úlohu na poli úspechu.

 

Klub Stonožka Ostrava 

Vážime si všetkých, ktorí s nadšením a láskou pomáhajú ľuďom s hendikepom. Nebýva to len rodina, ale aj dobrovoľníci z radu neziskových organizácií. Napríklad my fandíme Klubu Stonožka Ostrava, ktorá sa snaží pomáhať zdravotne postihnutým ľuďom a ich rodinám tak, aby mohli využívať všetky aktivity bežného života, rozvíjať svoju sebestačnosť a sebarealizáciu nezávisle na sociálnej službe.

Sme radi, že sme mohli "Stonožku" podporiť aspoň vybavením vodovodnými batériami :-)

 

 

Sociálny automobil v Brne

Podporujeme projekt "Sociálny automobil" v Brne, tentokrát ide o dodávku pre POSKYTOVATEĽA SOCIÁLNYCH SLUŽIEB - ZÁMEČEK STŘELICE.

 

 

 

 

 

ZOO Brno

Stali sme sa adoptívnymi rodičmi a prispievateľmi na chov celého radu zaujímavých zvierat v ZOO Brno. Chceme tak pomôcť dobrej veci v našom regióne.

 

 

 

 

Spoločnosť ADRA

Pomáhame spoločnosti ADRA (Adventist Development and Relief Agency), ktorá je medzinárodnou humanitárnou organizáciou poskytujúcou pomoc ľuďom v núdzi.
ADRA Česká republika je súčasťou medzinárodnej siete organizácií ADRA, ktoré pôsobia vo viac ako 125 krajinách sveta. V Českej republike je už od roku 1992.

 

 

 

 

Babybox Znojmo

Pretože nám osud nechcených detí nie je ľahostajný, rozhodla sa naša spoločnosť tiež podporiť projekt budovania Babyboxu v meste Znojme a pomôcť tak zachrániť ľudský život na jeho samotnom počiatku.

 

 

 

 

NAPÍŠTE NÁM
* povinné údaje
Zavrieť

Prihlásenie

Získajte k nákupu nad 50€ fľašu vína zadarmo